Postup - poprock lebka - sítotisková šablona na textilu

 Kdo jste navštívil výstavu kreativity v Dubči, jistě jste zaznemenal u stánku značky Reyher workshop se sítotiskovými šablonami na textil. No ani nás neminul a takto technika mi přijde velmi nápaditá. A tak se s vámi o ni podělím nejen v postupu na stránkách, ale také v rámci workshopů, v nejbližší době třeba na Andělském zvonění v Českém Brodě v sobotu 27. 11., nebo v Čáslavi na předvánoční otevřené neděli 19. 12. v našem kamenném obchodě v Čáslavi. U příležitosti těchto akcí vám také do 31. 12. nabízíme v našem e-shopu šablony a barvy za akční cenu :-)!

Pomůcky: černé tričko, sítotisková šablona lebka, sítotisková barva bílá a růžová, tenká pinzeta, třpytivé kamínky, lepidlo na textil (není nutné).

 Do trička vložíme staré noviny, aby se nám obrázek neobtiskl i na zadní stranu. Sítotiskovou šablonu nalepíme na triko (šablona je samolepící a i po omytí stále lepí, paráááda!!!).

 Na šablonu naneseme z tubiček bílou a růžovou barvu. Nemusí jí být mnoho, spíše aby byla co nejvíce rozmístěna po šabloně.

 Barvu pomocí stěrky (je součástí šablony!) lehce natahujeme přes motiv na šabloně.

 Poté šablonu sejmeme. Ihned poté doporučuji vypláchnout ve vodě, aby se síťová struktura barvou nezanesla.

 Vybereme si třpytivé kamínky, já zvolila růžové a fialové kytičky, kolečka a čtverečky a ty přilepíme různě kolem motivu. K lepení můžete použít buď zbytek byrva, která po stírání zůstala na stěrce, nebo lepidlo na textil v tubičce. Triko zažehlíme cca 3 minutky po rubové straně.

komentářů: 5 k “Postup - poprock lebka - sítotisková šablona na textilu”

 1. A. A. Anturijka Napsal(a):

  Efektní!!!

 2. klára janoušková Napsal(a):

  jak si tt udelala a mas hustý fakt super tak cs je mi 14 let,:P

 3. Kačka Dolejší Napsal(a):

  Jsem ráda, že mé výrobky oslovují i mladší generace. Výroba tohoto tričk aje pomocí sitotiskové šablony apřesně podle výše uvedeného postupu. Tyto šablon yjsou k zakoupení v našem e-shopu a také na práci s nimi občas pořádáme workschopy v našem obchodě v Čáslavi

 4. Michaela Zubikova Napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, kde by bylo možné nechat si takovou šablonu udělat podle vlastního návrhu.

  Děkuji

 5. Kačka Dolejší Napsal(a):

  V příštím týdnu bych měl ana net vložit postup, jak si ji vyrobit sám :-)!

Přidej komentář